
Tagi: fenyloketonuria
VII Polski Dzień Fenyloketonurii 4 grudnia 2024 rok
Dziś VII Polski Dzień Fenyloketonurii. Święto wszystkich związanych z rzadką chorobą metaboliczną, jaką jest fenyloketonuria.
Chcemy serdecznie podziękować wszystkim bliskim, rodzicom, lekarzom, pracownikom laboratorium, którzy na codzień nas wspierają.
To też dobry czas, żeby wrócić do diety. Zarejestrujcie się na poradę telefoniczną, wizytę w Poradni, jeżeli potrzebujecie wsparcia i pomocy.
Jak co roku Polski Dzień Fenyloketonurii obchodzimy 4 grudnia w dniu imienin Profesor Barbary Cabalskiej, która swoją pracę poświęciła na rzecz chorych na fenyloketonurię. Więcej o Pani Profesor możecie przeczytać na naszej stronie internetowej: https://pkuwroc.pl/dzien-kobiet-8-marzec-2020-r-profesor-barbara-cabalska/
Pamiętajcie 7 grudnia 2024 od 9:30 w Szpitalu WSS OBR we Wrocławiu czekamy na Was na naszej ”Gwiazdce z Fenyloketonurią”
Przyjedźcie i świętujcie z nami 40 lat istnienia naszego Stowarzyszenia i 90 lecie odkrycia choroby fenyloketonurii.
Zapraszamy ❤️

Album Kanapek PKU – spotkanie autorskie. Spotkanie PKU Wrocław 23 marca 2024 rok
W Szpitalu WSS OBR we Wrocławiu spotkaliśmy się z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz naszego Albumu Knapek PKU.
Spotkanie to było poświęcone naszej pierwszej książce "Album Kanapek PKU".
Album Kanapek PKU omawiał Dr n. med. Renata Mozrzymas - redaktor książki oraz Katarzyna Bednarz, która z ramienia Stowarzyszenia realizowała proces wydania "Albumu Kanapek PKU".
Spotkanie uświetniła obecność autora książek dla dzieci Pana Błażeja Przygodzkiego. Prezentował nam swoje najnowsze książki dla dzieci "Zaczarowane przygody Tosi i Franka" i "Niesamowity świat Tosi i Franka".
Bardzo lubimy takich gosci, którzy dzielą się z nami swoi talentem. Mamy nadzieję, ze Pan Błażej będzie jeszcze na niejednym naszym Spotkaniu PKU Wrocław.
Podczas spotkania wręczyliśmy podziękowania firmie BEZGLUTEN, która od lat wspiera nasze Stowarzyszenie. Zawsze chętni do pomocy i szczodrzy w swej pracy.
Na Spotkaniu PKU Wrocław wszyscy członkowie otrzymali paczki przygotowane przez Zarząd Dolnośląskiego Koła Przyjaciół Dzieci z Fenyloketonurią.




