Przeskocz do treści

Ważne informacje 18 marzec 2020 rok

Dzień dobry,
poprosiliśmy Panią Doktor lek. med. Renatę Mozrzymas o kilka informacji, które na pewno się przydadzą 🙂 Poniżej publikujemy wiadomość, która została przygotowana specjalnie dla Was.
Sytuacja w Polsce jest dynamiczna i w związku z tym chcemy Was trochę uspokoić i dodać otuchy. Najważniejsze, żeby stosować się do wytycznych i pozostać w domu.
Życzymy Wam dużo zdrowia!
Zarząd DKPdzF
"Przekazuję Państwu uwagi w tych dniach bardzo ważnych i trudnych, co robić aby nie przyczynić się do rozprzestrzeniania epidemii, a tym samym ograniczyć ryzyko zachorowania siebie i swojej rodziny.
Po pierwsze:
NIE WYCHODŹ z domu. Myj często ręce mydłem.

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=10222128834279540&id=1523611887

Po drugie: dlaczego nie możesz wychodzić z domu, info na temat Covid-19

Po trzecie: prosimy aby te osoby które same dowożą do pracowni badań przeseiwowych bibułki rano przed godz,8.00 na badanie Phe  pobierały krew nie rano, a dzień wcześniej, może być wieczorem ale 3-4 godziny po jedzeniu.

Po czwarte: aby niepotrzebnie nie narażać się na kontakt z innymi osobami, te osoby które potrzebują badań często, czyli 1-2 x w tygodniu, powinny kupić od razu znaczki na więcej badań i wrzucać do skrzynki z symbolem priorytet, a nie stać w kolejkach po nadanie listu. Kopertę zaklejamy KLEJEM, jeżeli jest klejona używamy do zwilżenia wody a nie śliny. Uwaga, obecnie urzędy pocztowe mają ograniczony czas pracy, każdy poprzez telefon czy internet zorientuje się o czasie pracy własnej placówki pocztowej (czas pracy zmniejszony o 50% w So i N i w godz. popołudniowych.

Po piąte: mam zapewnienia, że nie powinno brakować preparatów leczniczych, jest ciągłość dostawy leków. Recepty mogą być realizowane jako e-recepty. Ze względu na czas oczekiwania na preparat recepta możne zostać wystawiona miesiąc wcześniej. W tym celu proszę kontaktować się z poradnią metaboliczną.

Po szóste: płyny dezynfekcyjne są w dostępnych cenach na stacjach benzynowych Orlen. Samemu nie wychodząc z domu można przygotować taki środek poprzez połączenie 80 ml spirytusu 95,5%  plus 20 ml wody. Kilka razy dziennie odkażamy klamki, blaty, kontakty, komórki, klawiatury, okulary, uchwyty do lodówki, spłuczki, auta i klucze czy inne przedmioty będące często w rękach a mogące być używane przez wiele innych osób. Po odkażeniu wyrzucamy szmatki. Taki płyn można trzymać w spryskiwaczu do wody. Są małe aerozole do rozpytania dla Pań do torebek, obecnie proponuję aby mieli je wszyscy, nie tylko Panie, i niekoniecznie z perfumem a środkiem dezynfekcyjnym!

Po siódme: wykorzystajmy czas siedzenia w domu na naukę wymienników fenyloalaninowych!  Proponujemy zabrać się do roboty za kanapki do Albumu KANAPEK PKU. Mając tyle czasu w domu jesteście w stanie przygotować naprawdę super KANAPKI.

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj:

Album Kanapek PKU

Po ósme: jeżeli wyprowadzacie psa w mieście, może być on potencjalnie źródłem zamiatającym koronawirusa z chodnika, po powrocie do domu należy mu się "pranie" w wodzie z mydłem. Zwierzaka trzymamy przy sobie, on nie zarazi się Koronawirusem, ale gdy ktoś chory głaszcze i kicha nad pieskiem, a potem zaraz my go całujemy po tej samej sznupce, to możemy w ten sposób się zarazić.

Po dziewiąte: nie zapominajcie codziennie zadzwonić, nawet po kilka razy do dziadków! Ucałujcie ich, ale tylko przez telefon!!!

Po dziesiąte: cierpliwie czekajcie, na dalsze zalecenia ze strony gov.pl 

Serdecznie pozdrawiam i życzę przede wszystkim zdrowia.

z wyrazami szacunku

lek. med. Renata Mozrzymas"