Przeskocz do treści

Życzenia Świąteczne i Noworoczne 2020 rok

Na początku chcielibyśmy zapewnić Was, że trzymamy rękę na pulsie i śledzimy pracę Ministerstwa Zdrowia odnośnie preparatów PKU. Na bieżąco piszemy pisma i sprawdzamy wszystkie doniesienia jakie do nas wpływają i strony internetowe związane ze sprawą. Jesteśmy z Wami i nie chcielibyśmy aby koszmar 40 krotnie zwiększonej ceny do zapłaty przez pacjenta przytrafił się pozostałym.

W tym roku nie odbyła się nasza tradycyjna „Gwiazdka z Fenyloketonurią”. Jest nam z tego powodu bardzo przykro, ze nie mogliśmy się z Wami spotkać osobiście i wspólnie świętować III Polski Dzień PKU. Jednakże bezpieczeństwo i zdrowie w czasie pandemii jest najważniejsze. Mamy nadzieję, że niedługo wrócimy do naszej stałej formuły Spotkań ❤😁

W związku z tym, ze ten rok 2020 nie jest standardowy, nasze działania również nie były standardowe.  Tym razem to nie my przychodziliśmy do Mikołaja, ale sam Mikołaj odwiedził nas w domu.  Wysłaliśmy do naszych członków P aż 55 paczek Świątecznych z produktami PKU oraz upominkami /dla kilku dzieci z tej samej rodziny paczka była jedna ale za to bardziej bogata,  Paczki były pieczołowicie przygotowane i już od miesiąca wcześniej opracowywane.. Panie i Panna Mikołajki uwijały się, aby każdą paczkę spakować opisać i wysłać J Pierwszy raz przeprowadziliśmy taką akcję i cieszymy się jej powodzenia, a najbardziej z Waszej radości. Szczególne przeznaczenie ma torba izolacyjna przeznaczona na żywność PKU w czasie przemieszczania się,

A pakowanie dla Was paczek wyglądało właśnie tak:

Na zdjęciu: Bożena Kuteraś-Wybierała (Zastępczyni przewodniczącej), Zuzanna Wybierała, Katarzyna Bednarz (Przewodnicząca)

Mieliście już okazję zagrać w „Piotrusia PKU” i pouczyć się wspólnie wymienników fenyloalaninowych?

Bardzo dziękujemy Pani Doktor lek. med. Renacie Mozrzymas  z Poradni Metabolicznej WSS OBR Wrocław za wsparcie oraz przygotowanie materiałów na grę „Piotrusia PKU” oraz PDF2020 w postaci kostki ZEBRY. A za wykonanie zdjęć do kart dziękujemy studentkom dietetyki Uniwersytetu Wrocławskiego Paniom:

Także Bardzo dziękujemy Bożenie Kuteraś-Wybierale Zastępczyni Przewodniczącej, za możliwość składowania i magazynowania wszystkich paczek.

Bardzo dziękujemy firmie Kangur przesyłki kurierskie z Milicza za ogromne serce oraz, że wszystkie paczki dotarły bezbłędnie i na czas..

Dziękujemy firmom: Bezgluten, Balviten, Glutenex, Nutricia i Vitaflo za produkty PKU.
Dziękujemy firmie Mead Johnosn Nutrition za gry.

Dziękujemy Wam za  wpłaty składek statutowych. Tych co jeszcze tego nie uczynili serdecznie zachęcamy. Członkowie Towarzystwa są uprzywilejowani, tak jak to we wszystkich organizacjach bywa, mają specjalne bonusy. Przypominamy że składka członkowska wynosi tylko 40 zł na cały rok.

Pamiętajcie 1%  podarowany Dolnośląskiemu Kołu Przyjaciół Dzieci z Fenyloketonurią , /nasz KRS 0000062454/, wróci do Was w postaci nowych materiałów edukacyjnych, Albumu Kanapek PKU, i innych niespodzianek… Prosimy  o dalsze wsparcie

Z całego serca pragniemy złożyć Wszystkim życzenia:

Stroik Świąteczny wykonany przez Bożenę Kuteraś-Wybierałę jako prezent od Dolnośląskiego Koła Przyjaciół Dzieci z Fenyloketonurią dla naszej Pani Doktor lek. med. Renaty Mozrzymas.
Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas,
przepełniony radością i ciepłą rodzinną atmosferą.
Życzymy Wam dużo zdrowia, wspaniałych potraw PKU,
spełnienia wszystkich postanowień dietetycznych
i nie tylko dietetycznych oraz bardzo dobrych wyników Phe
i też innych dobrych wyników.
A na każdy dzień Nowego Roku 2021 dużo optymizmu
i spełnienia marzeń i wolności od pandemii!
Naszym marzeniem w Nowym Roku jest organizacja
Spotkań PKU Wrocław oraz Warsztatów,
abyśmy mogli cieszyć się wspólnie wzajemnym towarzystwem
i aby rozpierała nas energia do działania zawsze,
bez względu na rodzaj okazji, na rzecz Przyjaciół PKU
Z najlepszymi życzeniami,
Zarząd Dolnośląskiego Koła Przyjaciół Dzieci z Fenyloketonurią
Na samym końcu załączamy życzenia od Pani Doktor Renaty Mozrzymas.

„W tym szczególnym czasie, Świąt Bożego Narodzenia, jesteśmy razem, duchowo połączeni , pomimo izolacji, pomimo kwarantanny, pomimo pandemii Covid-19. Zaczynamy bardziej cenić to, co zostało teraz utracone z powodu  znacznie ograniczonych bezpośrednich kontaktów w tym między innymi, uścisku dłoni, bezpośredniego spojrzenia, przyjacielskiego poklepania po ramieniu czy choćby samego nawet uśmiechu/ z racji obowiązku noszenia maseczki/. Zastanawiamy się nad przeszłością i przyszłością. Jeżeli chodzi o przeszłość to jeszcze w latach 1900–1951 Wacław Szpakowski stworzył cykl Linii Rytmicznych narysowanych tuszem na kalce technicznej, które do tej pory zadziwiają swoją formą i wyrazem  Przykłady oryginalnych dzieł znajdą Państwo na stronie www.waclawszpakowski.pl, oraz m.in. w linkach Linie rytmiczne Szpakowskiego | Wrocławski Portal Matematyczny - Matematyka jest ciekawa Specjalnie dla Państwa zainspirowani rysunkiem z serii S z cyklu Linii Rytmicznych Wacława Szpakowskiego prezentujemy Państwu swoistego rodzaju adaptację dzieła do stworzenia "bombki świątecznej", Jeżeli chodzi o przyszłość, to zapraszam do wydrukowania poniższego PDF na białej kartce, wycięcia, posklejania brzegów i stworzenia kwadratowej bombki.  Nie tylko ciekawa jest sama forma graficzna, ale przy poruszaniu grafiką, można coś zaobserwować.... i to jest zagadka dla wszystkich/ podpowiadam zależy to od odległości od oczu i poruszania obrazem. Miłej zabawy!"

[gview file="https://pkuwroc.pl/wp-content/uploads/2020/12/WSzp_PKU_B.pdf"]